Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu Jums ērtāku lietošanas pieredzi un pielāgotu saturu. Turpinot lietot šo lapu, Jūs apstiprināt sīkdatņu izmantošanu. Savu piekrišanu varat atcelt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus vai izdzēšot saglabātās sīkdatnes.

Kā nekļūdīties matu kopšanas līdzekļu izvēlē?

Šodien Latvijā ir pieejami gandrīz visi populārākie matu kopšanas produktu zīmoli un reizēm ir grūti neapjukt, piemeklējot tieši sev piemēroto. Kā izvēlēties atbilstošākos kopšanas produktus, lai iegūtu skaistus un veselus matus, īpaši KOLONNA blogam skaidro skaistumkopšanas salonu ķēdes KOLONNA vadošais frizieris Andris Melentjevs un AS Sirowa Rīga salonu profesionālās matu kosmētikas nodaļas vadītājs Artūrs Dedzis.

Populārākie matu kopšanas līdzekļu zīmoli Latvijā

Šobrīd visā pasaulē, tai skaitā arī Latvijā, par arvien aktuālāku tendenci kļūst personalizēti un konkrētu, specifisku funkciju veicoši matu kopšanas līdzekļi. Tie ir profesionālie kopšanas produkti ar inovatīvām sastāvdaļām, kas veido matu apjomu, mitrina, aizsargā un atjauno matu faktūru un sastāvu. Salīdzinot ar dažādu veikalu tīklos nopērkamajiem daudzfunkcionālajiem matu šampūniem, balzamiem un kondicionieriem profesionālie matu kopšanas līdzekļi nereti ir dārgāki, taču to efektivitāte, ja tie ir izvēlēti atbilstoši, gandrīz vienmēr ir daudzkārt augstāka, bet rezultāts - noturīgāks.

“Latvija, pretēji sabiedrībā bieži pastāvošajiem priekšstatiem, kosmētikas un ķermeņa kopšanas lauciņā neatpaliek no tādām skaistumkopšanas metropolēm kā Itālija, Francija vai, piemēram, ASV. Tieši otrādi - mūsu tirgus ir pārsātināts ar dažādiem matu kopšanas produktiem un ir pieejami dažādu cenu kategoriju zīmoli no visas pasaules. Aplūkojot Latvijā pieprasītākos zīmolus, jau vairākus gadus par sieviešu un vīriešu, kuriem rūp savu matu veselība, pirmo izvēli ir kļuvuši vācu luksusa zīmola “System Professional” produkti, kas piedāvā tūkstošiem dažādu kombināciju, no kurām pat pats prasīgākais klients atradīs tieši sev nepieciešamo risinājumu,” par pieprasītāko matu kopšanas zīmolu stāsta AS Sirowa Rīga salonu profesionālās matu kosmētikas nodaļas vadītājs Artūrs Dedzis.

“Lielākā daļa speciālistu saviem klientiem iesaka lietot pasaulē pazīstamo un uzticību guvušo profesionālās matu kosmētikas zīmolu “Wella Professionals”. Šim zīmolam ir daudz specializēto līniju, kurās ir produkti ar dabīgām eļļām, bez sulfātiem, produkti krāsotiem matiem, matu apjoma veidošanai, matu atjaunošanai, arī dažādu faktūru matiem, piemēram, plāniem, bieziem un sprogainiem. Ja cilvēkam ir plāni mati, kas var būt dabiska iezīme, kā arī sievietēm pēc dzemdībām, vislabākos rezultātus sniegs profesionālās matu kopšanas zīmols “Nioxin”, kas jau vairāk nekā desmit gadus pēc kārtas ASV stilistu gada balvas ietvaros ir ieguvis pirmo vietu produktu kategorijā, kas paredzēti plānu matu problēmu risināšanā. Arī Latvijā daudzi sabiedrībā pazīstami cilvēki lieto tieši šī zīmola produktus un ne par ko nevēlas tos mainīt uz ko citu. Tomēr rūpīgi izvēlēts zīmols vēl nesniedz garantiju, ka, lietojot tā produktus, mati uzreiz kļūs mirdzoši un veseli. Tikpat rūpīgai, cik zīmola izvēlei, ir jābūt arī pareizo kopšanas līdzekļu atlasei un lietošanai,” turpina Artūrs Dedzis.

Kādus produktus ir jāiekļauj ikdienas matu kopšanas procedūrās

“Pēdējos gados matu kopšanas kultūrā ir novērojamas pozitīvas tendences, jo cilvēkiem ir pieejama arvien kvalitatīvāka informācija žurnālos, internetā, arī speciālisti kļūst izglītotāki un zīmolu produkti saprotamāki. Šobrīd arvien biežāk var dzirdēt, ka sievietes matu kopšanai ikdienā lieto trīs un vairāk matu kopšanas līdzekļus, kas šķietami liekas daudz, bet patiesībā ir minimums. Ideālā gadījumā sievietei kosmētikas plauktā būtu jāatrodas pieciem matu kopšanas produktiem - matu struktūrai un stāvoklim atbilstošam šampūnam, ikdienas kopšanai paredzētam kondicionierim pēc matu mazgāšanas, matu maskai, ko lietot reizi nedēļā vai pēc katras piektās, sestās mazgāšanas reizes, stimulējošam vai nomierinošam serumam galvas ādai atkarībā no nepieciešamības un visbeidzot matu eliksīram ar dabīgām eļļām. Ļoti bieži tiek aizmirsts tieši par pēdējiem minētajiem produktiem – galvas ādas kopšanas serumiem un matu eliksīriem, taču tie ir ļoti svarīgi, jo veseli mati var izaugt tikai no veselas un koptas galvas ādas,” par svarīgākajiem produktiem, kas jāiekļauj ikdienas matu kopšanas procedūrās stāsta Kolonna vadošais matu meistars Andris Melentjevs.

Biežāk pieļautās kļūdas, un kā no tām izvairīties

“Cilvēki visbiežāk lielākās kļūdas produktu izvēlē pieļauj, balstoties, piemēram, uz iepakojuma izskatu, smaržu vai tikai atsauksmēm interneta blogu komentāros. Tāpēc svarīgs veselīgu matu iegūšanas ķēdes posms ir arī spēja atrast uzticamu un profesionālu speciālistu, kurš spēs sniegt konsultāciju un ieteikt matu kopšanas līdzekļus atbilstoši individuālajām vajadzībām. Nav ieteicams automātiski lietot tādus kopšanas līdzekļus, kas “patīk draudzenei”, jo, iespējams, jums ir pilnīgi cits matu stāvoklis, kas pieprasa pilnīgi citu pieeju kopšanā. Vienlaikus nav ieteicams lietot smagus, intensīvi atjaunojošus produktus, ja jūsu matiem nav ķīmisku bojājumu no balināšanas, matu krāsas izņemšanas vai saules. Veselīgu matu gadījumā lietojiet vieglākus, piemēram, mitrinošus produktus, ja mati ir biezi, vai apjoma produktus, ja matus raksturo smalkums,” skaidro Artūrs Dedzis.

“Lietojot kondicionierus, balzamus un matu maskas, lai būtu pēc iespējas lielāks efekts, nav vēlams tos ieklāt slapjos matos. Šie produkti vislabāko rezultātu sniegs, ja tos izmantosiet izmazgātos un nosusinātos matos, ieklājot visu matu garumā un galos, sākot ar dažiem centimetriem no galvas ādas. Ja iepriekš tā nedarījāt, izmēģiniet, un būsiet patīkami pārsteigti par rezultātiem,” par pareizu produktu izmantošanu skaidro Andris Melentjevs.

Arī matu mazgāšanas biežums jau gadiem ir nozares speciālistu strīdu jautājums. Cik bieži to vajadzētu darīt? Atbilde nav viennozīmīga. Taču ir skaidrs, ka pārāk bieža mazgāšana matus padara trauslākus un var skādēt īpaši plāniem un krāsotiem matiem. Tieši šajā brīdī par vitāli svarīgām matu kopšanas sastāvdaļām kļūst mitrinošie un atjaunojoši līdzekļi.